Balustrada ze szkła hartowanego

Balustrada jest bardzo ważnym elementem każdego balkonu czy schodów na zewnątrz. Ma oczywiście zapewnić nam bezpieczeństwo ale spełnia także funkcję wyjątkowej dekoracji. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości wyboru balustrad, wykonanych z różnych materiałów. Dziś przyjrzymy się bliżej balustradom szklanym.

Absolutnie wyjątkowa szklana balustrada

balustrada szklana krakówNowoczesna balustrada szklana kraków może być w całości szklana, czyli nie podzielona stalowymi słupkami. Coraz to nowsze rozwiązania umożliwiają właśnie wybór tego typu balustrad. To w pełni szklane balustrady. Za pomocą pomysłowych akcesoriów systemy mocować pozwalają na wykonanie naprawdę każdego projektu. Należy wspomnieć, że są to balustrady o wyjątkowo pięknej formie, wyglądają bardzo minimalistycznie, nowocześnie i będą przepięknym dodatkiem. Obecnie firmy oferują usługę wykonania indywidualnych projektów zgodnie z oczekiwaniami klienta. Warto jednak zastanowić się nad wyglądem balustrady już na etapie projektowania schodów, dzięki temu mamy znacznie większe możliwości i pole manewru. Trzeba także dodać, że balustrady szklane narażone są na wszelkie niepogody, słońce, mróz deszcz czy silny wiatr. Najczęściej stosuje się oczywiście hartowane szkło, jest to szkło o podwyższonej wytrzymałości, a także w przypadku rozbicia nie rozpada się na niebezpieczne, małe odłamki. Co ciekawe balustrada wykonana ze szkła wcale nie musi być przezroczysta, warstwy folii laminowanej można barwić na różne kolory, czy nawet drukować wyjątkowe grafiki.

Taki projekt balustrad daje ogrom możliwości dekoracyjnych. Można ją idealnie wkomponować w resztę domu, kolor elewacji i styl. Najważniejszą jednak kwestią jest to by były to balustrady wykonane z jak najwyższej jakości materiałów. Nie pozwalajmy sobie tutaj na usilne oszczędzanie na materiałach, gdyż chodzi tutaj głównie o nasze bezpieceństwo.