Dron z kamerą FULL HD w użyciu militarnym

Wszyscy pewnie zdajemy sobie z sprawę z tego, że wojsko wyprzedza technologicznie świat komercyjny, nawet o kilkanaście lat. Istnieje bowiem powiedzenie, że jeżeli coś staje się przestarzałe militarnie to dopiero trafia do użytku publicznego.

Takie drony z kamerą FULL HD świetnie sprawdzają się w wojsku

Dron z kamerą FULL HDJest w tym trochę prawdy i wystarczy się rozejrzeć aby znaleźć na to dowody. Odwiedzając sklep z dronami w każdym większym mieście, możemy znaleźć mnóstwo modeli bezzałogowych statków powietrznych. W kartonowych opakowaniach i plastikowych obudowach wyglądają one bardzo niewinnie, lecz kiedyś były śmiercionośnymi maszynami. Każdy dzisiejszy, nowoczesny dron z kamerą FULL HD jest bowiem potomkiem maszyn które wojsko wykorzystywało do wielu swoich operacji. Jeszcze nawet druga wojna światowa pamięta czasy kiedy były wykorzystywane pierwsze bezzałogowe statki. Były to głównie bomby którymi zdalnie się sterowało aby trafiły dokładnie w określony punkt. Takie pociski były więc o wiele bardziej śmiercionośne i przeważały losy wojny. Dopiero później wojsko zaczęło używać pierwszych, małych latających statków. W tamtych czasach służyły one jednak głównie do prowadzenia misji zwiadowczych. Były bowiem jeszcze zbyt słabe aby unieść jakiś ciężki ładunek. Dzięki nim udawało się uniknąć wielu ofiar śmiertelnych, przy wstępnych wypadach na teren wroga. Jednak kiedy postęp technologi pozwolił na opancerzenie takiego sprzętu, to zyskały one naprawdę duże znaczenie na misjach bojowych. Taki wojskowy quadrocopter potrafił siać spustoszenie wśród wrogich sił, podczas gdy jego pilot był schowany wiele kilometrów dalej.

Strona która posiada taki dron po swojej stronie, ma wielką przewagę nad swoim oponentem, ponieważ nie dość, że precyzyjnie eliminuje siły wroga to sama ich nie traci. Pojawia się jednak pytanie czy używanie takich maszyn kiedy atakuje się jakieś państwo jest moralnie poprawne.