Filtr węglowy pochłaniający nieprzyjemne zapachy

Istnieje wiele miejsc pracy, w których dochodzi do wydobywania się naprawdę nieprzyjemnych zapachów. Często dodatkowo jest jeszcze tak, że to co unosi się w powietrzu nie tylko brzydko pachnie, ale do tego może być szkodliwe dla człowieka.

Filtr węglowy wykonany w technice kasetowej

polecane filtry węgloweW związku z tym w zakładach pracy powinno się zainwestować w dobrą filtrację powietrza. Obecnie metod filtracji jest naprawdę dużo i bez wątpienia każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Jeśli chodzi o pozbywanie się nieprzyjemnych zapachów znajdujących się na terenie zakładu przemysłowego, to dobrym rozwiązaniem będzie tutaj zastosowanie filtra węglowego. Taki filtr bardzo dobrze wyłapuje wszelkie nieprzyjemne zapachy. Rozmiar filtra węglowego może być naprawdę dowolny – wszystko zależy tutaj od zapotrzebowania klienta. Takie polecane filtry węglowe najczęściej zawierają włókninę węglową albo węgiel aktywny. Producenci zajmują się produkcją filtrów węglowych na zamówienie klienta. Czas realizacji zadania jest naprawdę szybki. Oczywiście filtry mogą być wykonane w różnych technikach. Na pewno warto tutaj wspomnieć o filtrach węglowych kasetowych, które z kolei mogą mieć różną konstrukcję. I tak np. popularne są filtry kasetowe posiadające konstrukcję falistą. Oprócz tego konstrukcja falista jest jeszcze wzmacniana specjalną siatką, dzięki czemu filtr jest jeszcze bardziej solidny. Istnieją także filtry kasetowe plisowane. Do wyboru są też filtry płaskie.

Te z kolei muszą zostać wzmocnione siatką – najlepiej z obu stron, a do tego wszystkiego potrzebna jest jeszcze specjalna poprzeczka. W tak bogatej ofercie filtrów węglowych na pewno każdy producent znajdzie coś odpowiedniego do swojego zakładu. Dzięki filtrom węglowym bez problemu można pozbyć się wielu naprawdę nieprzyjemnych zapachów.