Odpowiednia oprawa oświetleniowa do garażu

Istnieje takie miejsce w domu, gdzie panowie gromadzą wszystkie dostępne narzędzia oraz parkują w nim swoje auto. Tym miejscem jest garaż. Oczywiście niektóre osoby traktują garaż jako niezależną część domu, inne z kolei traktują go jako integralną część budynku.

W garażach przeważnie stosuje się oprawy halogenowe i ledowe

oświetlenie garażyNiezależnie od opinii należy zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem korzystania z tego obiektu. W garażu znajduje się przeważnie wiele przedmiotów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne dla osób postronnych lub nawet dla samego właściciela. Taka sytuacja może mieć miejsca podczas nieprawidłowego oświetlenia garażu. To właśnie oświetlenie garaży definiuje poziom bezpieczeństwa osób przebywających w tym obiekcie. W wyniku złych warunków oświetleniowych możliwe jest na przykład strącenie jakiegoś przedmiotu ze stołu czy uderzenie kończyną w wystające elementy. W związku z tym w celu uniknięcia tych przykrych zdarzeń należy zapewnić odpowiednie warunki oświetleniowe pomieszczenia. Do tego celu przeważnie stosuje się oprawy halogenowe lub ledowe. Podyktowane jest to odpowiednią trwałością godzinową źródła światła oraz dużym strumieniem świetlnym, które generuje oprawa. Nie bez znaczenia jest również fakt emisji światła w dużym kącie co z kolei wpływa na równomierne oświetlenie całej dostępnej przestrzeni. Dzięki zastosowaniu diod LED jako źródła światła można liczyć również na oszczędności związane z niższym zużyciem energii elektrycznej.

Wszystkie te zalety należy wziąć pod uwagę podczas planowania garażu oraz opraw oświetleniowych, które mają się w nim znaleźć. Wszystkie wyżej wymienione argumenty przemawiają za tym, że każdy garaż powinien posiadać odpowiednią instalację oświetlenia wewnętrznego, która poprawi bezpieczeństwo osób w nim przebywających.