Po co kupować droższe samochody?

Po co kupować droższe samochody? Choćby po to, żeby nie wydawać później tej samej kwoty na naprawy. Przykładowo kupując mietka cześć może i są dużo droższe od choćby części citroen.

Droższy czy tańszy samochód – oto jest pytanie

Części PeugeotAle czemu? Bo musimy kupić dużo mniej tych części. Tak samo cześć peugeot. Dlatego też nie mogę sobie przypomnieć momentu, gdzie widziałem dedykowany sklep z częściami do merola. A sklep z częściami renault i dacia jest na porządku dziennym w każdym większym i w sumie w mniejszych miastach też. Części samochodowe są pożądane – w końcu teraz przypadają niemal dwa samochody na każdą rodzinę. Więc co się dziwić. Każdego dnia psuje się ich naprawdę dużo. Jednak francuskie samochody wiodą prym. Dlatego też części do nich są tańsze. Producent wychodzi z założenia, że lepiej sprzedać je taniej ale za to ilością całkowicie nadrabia niską cenę. Części renault są jeszcze moim zdaniem najwyższej jakości, jednak mają też swoje bolączki. Kostki łączące elektrykę są tak słabej jakości, że zwarcia i problemy z elektryką są naprawdę częstymi awariami. Miałem kiedyś przyjemność jeździć sportową wersją clio i powiem szczerze, że póki to jeździ to jeździ naprawdę przyzwoicie. Jednak często włącza się tryb awaryjny tzw. serwisowy, gdzie obroty są ograniczane i maksymalna prędkość wynosi 50km/h. Jest to bardzo uporczywe i niebezpieczne – wyobraźmy sobie sytuację, gdy wyprzedzamy dwa ciągniki siodłowe z naczepami. Jesteśmy na wysokości drugiego a nam zaczyna brakować mocy i samochód nie reaguje na atak naszej prawej stopy. Skutki takiego zdarzenia mogą być tragiczne. Dlatego też moim zdaniem lepiej dopłacić do jakiegoś mniej awaryjnego samochodu. Już nasi południowi sąsiedzi robią dużo lepsze samochody. Cena wiadomo, że jest adekwatnie wyższa, ale nie powinniśmy się obawiać, że jest jakiś problem, który wyjdzie na jaw podczas szybkiej jazdy lewym pasem. Są jeszcze inne opcje. Jednak wiadomo – każdy ma swój gust i preferencje. Ja wolałbym szybkiego sedana lub combi a inny wolałby hot-hatcha, lub coś wolnego.

Ja nie jestem z tych kierowców co preferują delikatną jazdę, dlatego bezpieczeństwo i stała moc pod prawą nogą to coś, co jest dla mnie bardzo ważne.