Pomysł na biznes – wykończanie wnętrz

Całkiem niedawno szukałem pomysłu na jakiś opłacalny interes. Jedyne co, to nie miałem w zamiarze ja pracować tylko założyć firmę i siebie mianować menadżerem. Długo myślałem, zastanawiałem się co byłoby dobre.

Części do silników deutz to sprzęty, w które wato zainwestować planując biznes

silnikNie musiało być tanie – miałem trochę oszczędności, ale musiało być opłacalne. Wtedy to właśnie wpadłem na pomysł, żeby zająć się czymś z branży budownictwa. Tylko co w tym robić? Pomysłów było kilka. Czy ogólne budownictwo? Czy może, firma remontowa? Wykończeniowa? Ociepleniowa? Ciężko było zdecydować, żeby zysk był jak największy przez oczywiście jak największy popyt na nasze usługi. Padło na firmę wykończeniową.
Od razu zakupiłem profesjonalny sprzęt (oparty o części do silników deutz). Oczywiście do wykończenia podłóg zostały kupione zacieraczki do betonu a do ścian najnowszej generacji Agregaty tynkarskie. Chciałem, żeby prace szły jak najszybciej więc kolejną inwestycją były zacieraczki do tynków. Wszystko chciałem, żeby było jak najwyższej jakości więc narzędzia i sprzęt były z firmy Putzmeister. Jest to jedna z najlepszych firm, jakie produkują taki specjalistyczny sprzęt, tak samo jak wcześniej wspomniana firma produkująca Silniki deutz. Nawet nie chciałem słyszeć o kompromisach. Wszystko miało być na tyle dobre, żeby przyspieszyć prace, bez żadnej straty na jakości wykonywanych przez nas usług, bo jak wiadomo, każdy klient chciałby, żeby było wykończone szybko i dobrze. Choć jak wiadomo szybko i dobrze nie będzie tanio – muszą się spłacić wszystkie moje inwestycje jak najszybciej, żebym mógł zarabiać. Dokładnie ja i moi pracownicy, bo jak wcześniej mówiłem, nie będę tego samo robił, ponieważ się na tym totalnie nie znam, jednak jako głównego inżyniera zatrudniłem swojego dobrego przyjaciela, któremu wiem, że mogę zaufać. Jak wiadomo, ostatnimi czasy domy wracają do łask bo wielkim popycie na mieszkania (chociaż jak wiadomo w mieszkaniach też jest co robić) tak więc na brak zatrudnienia nie mogliśmy narzekać, mimo że byliśmy jedną z najdroższych firm to byliśmy najlepsi.

Więc ludzie zaczęli doceniać naszą firmę na tyle, że polecali innym. Po pół roku pracy sprzęt zarobił na siebie, dzięki czemu mogliśmy rozszerzyć działalność na dalszy teren.